„Everyone is diferent” to hasło, które towarzyszy otwarciu pierwszego w stolicy concept store’u dla fanów ostrego koła. W warszawskim Asphalt Bikes będzie można złożyć designerski rower z wybranych na miejscu części, kupić stylowego gotowca i wszelkie gadżety związane z ostrokołowym stylem życia. Dwupiętrowy lokal przy Leszczyńskiej na Powiślu połączy rowerową zajawkę, miejską modę, design i styl.

Before Party 16.00-21.00

Barbecue party z pysznymi przekąskami i leżaczkami w rytm didżejskiego setu kolektywu Hungry Hungry Models to atrakcje, jakie wspólnie z klubokawiarnią Warszawa Powiśle i rowerową kawiarnią Osir Cafe przygotowali właściciele Asphalt Bikes. A okazja jest nie byle jaka – otwrcie pierwszego warszawskiego concept store’u dedykowanego fanom ostrego koła.

Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w imprezie są projekcje materiałów związanych z kulturą ostrego koła i rowerowe konkursy:
z nagrodami dla tych, którzy przyjadą do sklepu na Leszczyńskiej 12 na swoich dwóch kółkach.
Gościem otwarcia Asphalt Bike będzie Greg Falski – mieszkający w Londynie fotograf specjalizujący się w sportach ekstremalnych, autor zdjęć do magazynu „SOFB Mag” poświęconego fixie bikes.

Konkurencje: skidy, stójka, kółka do tyłu, foot down, step up.

After Party start 22.00

A gdy słońce zniknie za horyzontem, dając tym samym znak, że czas rozpocząć after party, zapraszamy do sąsiadującej klubokawiarni Warszawa Powiśle. Imprezę rozkręcą $EXO GRATISS twórcy Projektu Warszawiak (DJ set) oraz kolektyw SUPRA 1.

Warszawa Powiśle, ul. Kruczkowskiego 3b

Klubokawiarnia zlokalizowana w pięknym, zabytkowym okrąglaku, w którym niegdyś mieściły się kasy biletowe stacji PKP. Budynek dawnej kasy biletowej z początku lat 60. autorstwa Arseniusza Romanowicza zachwycił młodych animatorów kultury: Norberta Redkie i Bartka Kraciuka, dlatego postanowili ożywić to miejsce. W ciągu dnia miejsce funkcjonuje jako kawiarnia, a nocą jako „kiosk z wódką i kulturą” – tutaj toczą się dyskusje i alternatywne wydarzenia kulturalne.

Osir Cafe, ul.Tamka 40

To miejsce orkiestra – kawiarnia, galeria rowerowa, pub, alternatywny dom kultury, przestrzeń dla ludzi wolnych i pozytywnie zakręconych. Twórcy Osir Cafe „interesują się rowerami, szczególnie ostrym kołem, sztuką ulicy i muzyką”. 

HUNGRY HUNGRY MODELS:

- we wrześniu zostali wybrani przez prestiżowe BBC Radio1 do zorganizowania oficjalnej imprezy radia, której celem było przedstawienie warszawskiej sceny klubowej,
- grali na Open’erze, Offie, Francophonic, czeskiej Elektrze i w Kijowie,
- kręcą najdziksze warszawskie imprezy, na których grali u boku Bloody Beetroots, Boya George’a, Drop The Lime’a, Roberta Babicza, Breakbota, Alexandra Robotnicka, Mightyfools (można by wymieniać w nieskończoność),
- wkrótce ugoszczą w Warszawie samą Peaches,
- pół HHM prowadzi audycję w Trójce, pół pisze o muzyce,
- zagościli na łamach włoskiego Vogue’a,
- muzyka to ich życie!

$EXO GRATISS

Kolektyw odpowiedzialny za Projekt Warszawiak oraz kultowe w-skie imprezy Vinyl Voyage. 13 maja polecimy w podróż po retro melodiach i brzmieniach modern. Usłyszycie wszystko, co od lat inspiruje twórców PW. Polskie i zagraniczne przeboje rodziców i dziadków przełamane zostaną sporą dawką energetycznych, nowych brzmień. Nu Disco i Afrobeat przeplatane rock’n roll-em, Baile Funk przekładany jazzem, electro zmelanżowane z ulicznym folklorem i nie tylko… Oto uczta dla uszu, które nie boją się najbardziej zaskakujących muzycznych mezaliansów.

SUPRA1

Supra1 to dwójka najbardziej rozpoznawalnych polskich młodych producentów na scenie szeroko pojętej bass music. Szeroko pojętej, bo od dubstepu, który przyniośł im rozgłos, odeszli już dawno temu. Dziś zarówno w setach didżejskich jak i własnych produkcjach wychodzą daleko poza typową stylistykę angielską, czerpiąc przemożnie z cieplejszego, organicznego dźwięku Detroit i parkietowej funkcjonalności berlińskiego house’u. Przez ostanie trzy lata grywaja regularnie na całym swiecie, od Los Angeles po Pekin, obok artystow takich jak James Blake i Actress.

Jeśli chcesz przełamać zły piatek, bo kalendarz wskazuje 13, pakuj się na swój jednoślad, zabieraj znajomych na Leszczyńską 12, by z Alphalt Bikes uczcić szczęśliwy start sklepu. Nie zabraknie niczego!!!

Wydarzenie wspierają:

Aktivist

Hiro

K mag

Emma Pak

Vice