Pomiędzy rękoma i rozumem pośredniczy serce.

metropolis. klasyk światowego kina i monumentalne dzieło niemieckiego ekspresjonizmu, najdroższy niemy film w historii kina, w warszawie powiśle.
Ludzie są podzieleni na dwie grupy: uprzywilejowaną kastę (rozum), która stwarza plany (ale nie wie jak wszystko działa), oraz robotników (ręce), którzy wytwarzają (ale nie mają żadnej wizji). Są od siebie kompletnie odseparowani, ale razem tworzą jednak całość. Joh Fredersen panujący nad metropolis pragnie zdusić żyjącą wśród robotników wiarę w mitycznego Rozjemcę, który ma przynieść pokój i wyzwolenie. 

na żywo do filmu zagrają:

Michael Zerang – perkusista, perkusjonalista. Trzykrotnie nagrodzony Joseph Jefferson Awards za oryginalne kompozycje muzyki teatralnej (1996, 1998 i 2000). Jest aktywny na polu muzyki improwizowanej, free jazzu i muzyki współczesnej. 

www.michaelzerang.com

Wacław Zimpel – klarnecista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu i Hochschule für Musik und Teather w Hannoverze. Współpracował z najważniejszymi przedstawicielami polskiej i międzynarodowej awangardy muzycznej. Jego wspólny projekt z Timem Daisym „Four Walls” (w którym udział wzięli również Mark Tokar i Dave Rempis) został uznany płytą roku 2008 w ankiecie serwisu Diapazon.

www.waclawzimpel.pl

Wojciech Traczyk – kontrabasista i kompozytor. Jego artystyczne poszukiwania skoncentrowane są na budowaniu indywidualnego języka w oparciu o szeroko rozumianą tradycję muzyczną. Współpracuje z wieloma muzykami m. in. Marcinem Maseckim, Zivem Ravitzem, Aramem Sheltonem, Mikolajem Trzaskąm, Gabą Kulką. Współtworzy projekty prezentujące różne stylistyki, których wspólną cechą jest orginalność brzmienia i emocjonalna siła wyrazu.