Zgłosić może się każdy kto tworzy i ma odwagę by stanąć w MOFFringu

„Music OFF Reading” to wydarzenie, w czasie którego na jednej scenie spotkają się literaci, aktorzy (lektorzy), przedstawiciele sceny muzycznej oraz amatorzy. Nadrzędne znaczenie będzie mieć więc AKT twórczy, działanie – wzajemne przenikanie się tych dyscyplin. 

Będzie to święto słowa i dźwięku.

Zgłoszone kolektywy pisarsko-muzyczne będą prezentowały się na scenie podczas 5-ciu co miesięcznych spotkań. Każdy przedstawi swój autorski projekt którego podstawą będzie wspólne dzieło twórcze muzyka i pisarza (przy ewentualnym udziale lektora tekstu). Utwory będą napisane, zagrane i przeczytane po raz pierwszy i być może ostatni…sprawiając że Music OFF Reading stanie się jedynym w swoim rodzaju niezapomnianym przeżyciem dla twórców i widowni.

Dowolność formy jest ograniczona tylko jednym warunkiem: autorzy muszą działać wspólnie przy tworzeniu dzieła. Słowa powstaną więc do muzyki lub muzyka powstanie do słów, interpretując się wzajemnie. 

Cykl Music OFF Reading odbywał się będzie w WARSZAWIE POWIŚLE, w każdy ostatni czwartek miesiąca. 

swój udział 25 lutego potwierdzili:

Skład 1:
Trzy Na Szynach, spotykają się by prześwidrować na wylot otaczającą rzeczywistość dżwięko- słowami. Będzie tak jak będzie…a będzie to nowy projekt ludzi poniżej zapisanych:

Patryk „TikTak” Matela eksperymentuje z dziwnymi dźwiękami, często poprawiając elektroniką. Od 8 lat jest w dźwiękowym ciągu, prycha, pierdzi i parska na mikrofony. Działał w wielu składach, od hip hopu przez gospel do totalnego jazzowego wariactwa. Na codzień gra w duecie ZooPlan z klarnecistą Michałem Górczyńskim i prowadzi cykliczne warsztaty beatboxowe w Planie B oraz serwis ZegarTikTaka.pl.

Marcin Gokieli śpiewa i krzyczy, wspierając się czasem elektroniką. Gra w duecie „Machefi” z Danielem Pigońskim, współpracuje z SzaZa (Patryk Zakrocki – Paweł Szamburski). Robi muzykę do filmów i animacji (Klaudiusz Dwulit, grupa Twożywo). Pisze teksty, które wychodzą trochę jak bajki. Jest przekonany, że najlepsze się czai.

Norbert Norbullo gra na kontrabasie elektrycznym i akustycznym, rzadko przetwarzając te instrumenty elektronicznie. Tworzy Bauagan z miasta Mistrzów od 2000 roku do teraz.Z Marcinem Gokieli spotkali się w zespole muzycznym „MRC”. Z Tiktakiem w musicalu 12 Ławek.

Skład 2:
Ślady których nie było. Klasyczne Music Off Reading. Interpretacja Muzyczna Radka Dudy do tekstu Jędrka Nykowskiego. Wizualizacja prozy w elektroniczno – analogowym wydaniu.
Duet Duda/Nykowski po raz pierwszy zaprezentował się podczas Re:wizji 2008 podczas Music Off Reading w klubie Zaklęte Rewiry, wystawił również Spektakl bez aktorów „Tobor Cygański” podczas festiwalu Adlibitum w Warszawski CSW.

Radek Duda
Muzyk i kompozytor wywodzący się z warszawskiej sceny undergroundowej.
Realizuje muzykę do przedstawień teatralnych, telewizji, radia, bajek

Jędrek Nykowski
Producent, Pisarz, Performer. Twórca cyklu Music Off Reading. Razem Z Radkiem Dudą tworzy duet prozatorsko-muzyczny. Od 2008 roku występowali z kilkoma projektami między innymi na festiwalach Re:wizje oraz Ad Libitum 

zgłoszenia: biuro@warszawapowisle.pl