Yacht Rock Disko: Maciek Sienkiewicz & DJ Pewex

Na sobotę 30 stycznia planowane jest gruntowne lutowanie na gorąco archetypicznej konstrukcji budynku niegdysiejszej dolnej stacji dworca Warszawa Powiśle. 

Yacht Rock Disko to nowa inicjatywa na nowe czasy. Świat muzyki klubowej zapętla się w kolejnych podgatunkach, zaś nowe modernizmy okazują się być jedynie nonszalancką kliszą dobrze znanych klisz. Czas poszukać prawdziwie stałych fundamentów, bez wstydu przyznać się do najgorszych wpływów – i w dobie globalnego kryzysu oprzeć się na prawdziwie konserwatywnych podstawach. 

Yacht Rock Disko to łącznik z beztroskim czasem sprzed 30+ lat, gdy pop, rock i muzyka taneczna przecinały się w najbardziej nieoczywisty sposób. 

W sobotni wieczór na Powiślu za gramofonami staną Maciek Sienkiewicz jako Mr Mac HD, oraz związany z kultowym sklepem Side One DJ Pewex, dla którego montypythonowskie „teraz coś z zupełnie innej beczki” wydaje się być klubowym motto. 

Spodziewać się można drgających strun, łkających gitar, stadionowych refrenów i neonowych rytmów. Wiele słońca w zimnym mieście.